+48 91 4340050
Szczecińskie wydarzenia, które warto zobaczyć

Szczecińskie wydarzenia, które warto zobaczyć

zyskaj zniżkę
kup voucher

Szczecin zielone miasto z niezwykłą historią, ze względu na układ architektoniczny często porównywany jest do stolicy Francji. Miasto słynnych festiwali i imprez plenerowych. 
Warto nas odwiedzić! 

- drugi tydzień czerwca Dni Morza Sail Szczecin: do Szczecina przypływają wówczas jednostki morskie jachty, żaglowce, okręty wojenne.  Szczecin, staje się wówczas żeglarską stolicą Polski i Europy.  Przy szczecińskich nabrzeżach zobaczyć można słynną Nao Victorię – wierną replikę XI-wiecznego okrętu Magellana, HMS Falken – okręt szwedzkiej królewskiej marynarki wojennej, czy drugi co do wielkości żaglowiec pływający pod polską banderą - Fryderyk Chopin. Nie brakuje także stałego gościa – ponad 100-metrowego Daru Młodzieży. Podczas Dni Morza nie brauje również atrakcji dla dzieci. W specjalnie dla nich zorganizowanej strefie odbywają się interaktywne zabawy i przedstawienia. Do dyspozycji gości są dwa wesołe miasteczka. Jazda elektrycznymi samochodzikami, kolejką górską, największą w Europie mobilną kolejką wodną czy wizyta w domu strachów z całą pewnością będą gwarancją niezapomnianych wrażeń.

Dniom Morza towarzyszy zawsze Jarmark pod Żaglami, gdzie można kupić można interesujące pamiątki oraz spróbować smakołyków z całego świata. Miłośnicy sztuki i rękodzieła z pewnością nie powinni ominąć Alei Artystów.

Szanty oraz muzyka folkowa towarzyszą mieszkańcom i turystom. Można usłyszeć takich wykonawców jak Dair, Bubliczki czy Stonehenge. Z kolei na Łasztowni rozbrzmiewają szantowo-folkowe rytmy w wykonaniu takich wykonawców jak: Stary Szmugler czy CHANGO. Na głównej scenie przy Wałach Chrobrego publicznośc bawi się razem z  Golden Life, Anna Cyzon, Agata Dziermagowska, Patryk Kumór, Wanda i Banda, Róże Europy, Rezerwat i Big Day. 

Stały punkt programu Dni Morza, na który tysiące szczecinian specjalnie przychodzi na Wały Chrobrego, to pokaz sztucznych ogni. 

 - Szczecin po raz trzeci w historii stanie się gospodarzem finału regat wielkich żaglowców TTSR, które odbędą się w roku 2017. Żaglowce pokonają trasę Halmstad - Kotka - Turku - Kłajpeda - Szczecin. Regaty zakończą się na Odrze u stóp Wałów Chrobrego w dniach 5 - 8 sierpnia. 
Wielkie żaglowce były  już w Szczecinie w 2007 oraz 2013r. Ostatnia impreza, była największą żeglarską imprezą na świecie. Uczestniczyło w niej 2,5 mln osób.

- Spoiwa Kultury, czyli Festiwal Artystów Ulicy odbywa się zawsze na przełomie czerwca i lipca, to jeden z najstarszych festiwali szczecińskich. W ramach festiwalu co roku prezentowane są widowiska plenerowe, spektakle uliczne, koncerty, happeningi, akcje teatralne, performances, wystawy, warsztaty, projekcje filmów.

- Pyromagic Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni drugi weekend sierpnia: nad szczecińskim niebem rozbłyska milion świateł! To największy w Polsce festiwal fajerwerków, w którym rywalizują najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata. Pokazom fajerwerków towarzyszy festiwal muzyczny Szczecin Music Live. 

- Szczecin Music Fest jest pierwszym szczecińskim festiwalem prezentującym najważniejsze zjawiska wspołczesnej world music (muzyki świata) i jazzu. Festiwal jest  miejscem gdzie prezentują się artyści wielu stylów i gatunków, dla których wspólnym mianownikiem jest właśnie world music, czyli twórcze sięganie do regionalnych tradycji muzycznych. Podczas festiwalu wystąpili m.in. AL DI MEOLA, ANJA GARBAREK, CESARIA EVORA, CHICK COREA, CHRIS BOTTI, GORAN BREGOVIĆ, HERBIE HANCOCK, LESZEK MOŻDŻER, SUZANNE VEGA, YASMIN LEVY. 

- Kontrapunkt, coroczny międzynarodowy festiwal teatralny organizowany w miesiącach wiosennych w Szczecinie.  Publiczność ma szansę zobaczyć kilkadziesiąt przedstawień. Od wielu lat na festiwalu prezentowane są również niemieckie przedstawienia oraz wystawy twórców sztuki wizualnej, także od kilku edycji część imprezy odbywa się w Niemczech: w Schloss Bröllinie, Pasewalku, Greifswaldzie. Od 2007 roku natomiast Kontrapunkt gości w Berlinie, a polska publiczność spędza jeden dzień festiwalowy, oglądając spektakle konkursowe na najważniejszych deskach teatralnych stolicy Niemiec. Festiwalowi towarzyszy sesja teatrologiczna oraz liczne imprezy wystawy, koncerty, seanse filmowe, performance organizowane przez szczecińskie środowiska artystyczne. Gospodarzami przeglądu są trzy szczecińskie teatry: Teatr Współczesny, Teatr Lalek Pleciuga i Teatr Kana.

Zdjęcie w tle
Konferencje
Konferencje
Slow Food
Slow Food
Gault Millau
Gault Millau
Culinary Heritage
Culinary Heritage
Best Hotel Award
Best Hotel Award
Moje Konferencje
Moje Konferencje
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij