+48 91 4340050

Poznaj historię

Hotelu Park w Szczecinie

zyskaj zniżkę
kup voucher
ornament

Z historią w tle

Park Hotel gwarantuje spokój i ciszę w samym sercu miasta. Jednak to wyjątkowe miejsce na mapie Szczecina nie zawsze tak wyglądało. Od formy z XIX wieku do obecnego stanu wiodła kręta i wyboista droga. Obiekt wielokrotnie zmieniał właścicieli, był przebudowywany, a nawet doszczętnie spalony. Dziś chcemy opowiedzieć Ci ponad 150 lat historii naszego hotelu.

ornament Tak to się zaczęło…

  1. W 1826 roku i na terenie marku miejskiego w Szczecinie istniała cukiernia Restaurations-Bude, która krótko po gruntownym remoncie doszczętnie spłonęła. Budynek wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli, stając się m.in. pijalnią wód dr. Ottona Moritza Schura. Dopiero cukiernik Rudolf Purtz znacznie rozbudował pawilon. 
  2. W 1910r. rozpoczęto budowę restauracji Parkhaus na miejscu dawnej cukierni Purtza pod nadzorem Wilhelma Meyera-Schwartau, którego dzieła architektoniczne do dziś stanowią chlubę Szczecina. 
  3. W 1912r. Parkhaus został oficjalnie otwarty. Kawiarnia i cukiernia cieszyły się ogromną popularnością. W restauracji odbywały się ważne uroczystości i zebrania różnych organizacji oraz koncerty. Późniejszy dzierżawca doprowadził restaurację do bankructwa, jednak następni właściciele z powodzeniem podtrzymywali tradycje poprzedników aż do II Wojny Światowej. Wówczas budynek uległ częściowemu zniszczeniu i całkowicie o nim zapomniano.
  4. Dopiero w 1966 r. otworzono tu restaurację Plantową o wątpliwej renomie, a na piętrze - przedsiębiorstwo usługowe. Pomimo remontu w latach 80. stan dawnej restauracji w dalszym ciągu był zły, a tereny wokół niej wymagały modernizacji.
  5. 12 października 1995r., otwarto dzisiejszy Park Hotel, zachowując podczas rozbudowy oryginalny układ dawnej restauracji Parkhaus.
ornament

Dziękujemy za to, że jesteś z nami

Już od ponad 21 lat każdego dnia tworzymy z pasją historię tego wyjątkowego miejsca w samym sercu Szczecina. To dzięki naszym Gościom Hotel Park istnieje i będzie istnieć jeszcze przez wiele lat, dostarczając pozytywnych wrażeń odwiedzającym i służąc jako oaza spokoju. Ty także razem z nami tworzysz tę wspaniałą historię. Dziękujemy!

W maju 2015 przyjechaliśmy na dwa dni do hotelu Park w Szczecinie. Hotel jest w bardzo dobrym stanie i ma to „coś”, czego nie mogą zaoferować inne (szczególnie duże) hotele. Hotel jest położony pośrodku oazy zieleni, mimo to szybko można się dostać do atrakcji turystycznych oraz do centrum. Personel był bardzo sympatyczny i profesjonalny, bez problemu mogliśmy się porozumiewać po angielsku. W hotelu jest ładny basen kryty oraz sauna. Szczecin to miasto z potencjałem i jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądać za kilka lat. Bardzo podobało nam się zarówno miasto jak i hotel. Chętnie przyjedziemy tutaj drugi raz.

Hotel położony w bardzo dobrej lokalizacji, choć w centrum - gwarancja ciszy i spokoju. W pokoju było wszystko, czego potrzeba. Wysoki komfort - pokój przestronny, wygodne łóżko, klimatyzacja, jasna i duża łazienka. Bardzo smaczna kuchnia, śniadanie bogate, urozmaicone. Obsługa hotelu i restauracji na 5 - uprzejma, dyskretna i bardzo pomocna. Pobyt w Park Hotelu był przyjemnością. Chętnie tu wrócę. Polecam! :)

Położenie jest znakomite. Hotel leży w centrum, a mimo to dzięki lokalizacji w parku jest spokojnie. 
W ciągu kilku minut piechotą można dojść do wielu atrakcji turystycznych, np do Wałów Pomorskich czy Zamku Książąt Pomorskich.
Również 2 centra handlowe Galaxy i Galeria Kaskada są niedaleko.

Również przy drugiej wizycie nie mieliśmy uwag. Na następny urlop znowu zarezerwuję ten hotel. Śniadanie jest bardzo dobre.

Na krótki pobyt w celu zwiedzenia miasta, hotel jest jak najbardziej godny polecenia. Znajduje się blisko centrum, a mimo to jest tu cicho i spokojnie. Ponadto hotel ma dobre połączenia koomunikacyjne. Turyści z wielu krajów (Polska, Szwajcaria, Włochy, Niemcy).

Sprawdź dojazd Wyznacz trasę
Zdjęcie w tle
Konferencje
Konferencje
Slow Food
Slow Food
Gault Millau
Gault Millau
Culinary Heritage
Culinary Heritage
Best Hotel Award
Best Hotel Award
Moje Konferencje
Moje Konferencje
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij